STOPA TOWER ECO PLUS

SYSTEM SKŁADOWANIA BLACH

Maksymalna modułowość od początku

Rozpoczęcie pracy z automatycznym magazynowaniem stało się teraz jeszcze łatwiejsze dzięki wprowadzeniu nowego modelu. Dzieje się tak dlatego, że nowa STOPA TOWER ECO Plus pozwala klientom również skorzystać z wysokiej elastyczności: mają oni możliwość rozbudowy w dowolnym momencie za pomocą modułów, aby nadążyć za rosnącymi potrzebami dotyczącymi pojemności magazynowej. Aby to zrobić, komponenty do rozbudowy są wszechstronne i inteligentnie zaprojektowane, zarówno pod względem sprzętu, jak i oprogramowania. Na przykład, krok po kroku można zainstalować drugą wieżę magazynową, dodatkowy przenośnik łańcuchowy lub wózek transportowy.

STOPA TOWER ECO Plus została zaprojektowana z myślą o potrzebach firm różnej wielkości.

Już podstawowa wersja, składająca się z wieży magazynowej i belki podnoszącej, jest już przygotowana pod rozbudowę i możliwość dodania prefabrykowanych elementów mechanicznych, na przykład zotworowanie, pozwalające przymocować dodatkowe czujniki do belki. Czujniki te sprawdzają proces składowania na drugiej wieży.

Magazyny STOPA ECO Plus pozwalają na szybkie zarządzanie materiałem i zwiększenie wydajności procesów produkcyjnych. Rozwiązania zastosowane w ECO Plus dorównują możliwościom dużym systemom.

Firma STOPA zintegrowała panel sterujący systemu w kompaktowy sposób ze sterownikiem, co oznacza, że użytkownik nie potrzebuje dodatkowego sprzętu. Ponadto STOPA w standardzie przygotowała integrację oprogramowania do zarządzania magazynem, które komunikuje się z systemem ERP użytkownika. Klienci, którzy potrzebują tylko prostego systemu zarządzania materiałem, znajdą go w wersji podstawowej.

DANE TECHNICZNE

STOPA Tower Eco plusWymiar palety GFWymiar palety XF
Rozmiar Szer x Dł[mm] *3.048 x 1.5244.054 x 2.032
Obciążalnośc półki [kg]1.500-3.0003.000
Maks. prędkość podnoszenia [m/min]1616
Maks. prędkość wysunięcia półki [m/min]1212
Maks. ilośc palet(pojedyncza wieża + wysokość na półkę 50)4939
Maks. całkowita wysokość79507950
Wysokość załadunku półki(max. 3 różne wysokości)[mm]50, 60, 90, 130, 20050, 60, 90, 130, 200

* Special heights are available, upon request

STOPA WÓZEK TRANSPORTOWY

Wózki paletowe dla blach

Wózek paletowy to element przejezdny dla blach wychodzących z magazynu. Dostarczany jest z predefiniowaną wysokością i dostarcza palety systemowe z  blachą i gotowymi wyciętymi formatkami. Dzięki rozwiązaniu wózka transportowego możliwe jest podłączenie systemów rozładunku z innym urządzeniem lub ergonomiczny rozładunek ręczny.

ZALETY SYSTEMU

 • Stała wysokość
 • Możliwość dopasowania wysokośći do potrzeb klienta
 • Dostęp od czoła i boków wieży
 • Can be combined as lower cart with upper cart
 • Joystic lub automatyczny tryb
 • Dostępne dla wszystkich standardowych formatów arkuszy blach i wieloformatowych systemów magazynowania
 • Nadaje się do palet systemowych i euro palet

STOPA POLE ODKŁADCZE

Storage AID dla Tower Eco i Tower Mono

Pole odkładcze pomaga w składowaniu stosów blach. Jego cztery rolki są amortyzowane sprężyną. Gdy nie jest obciążona, stalowa rama jest dociskana do góry i można ją przesuwać. Po załadowaniu stalowa rama obniża się, a stalowe nogi są mocno osadzone na podłodze.

SEKWENCJA MAGAZYNOWANIA

 1. Pole odkładcze jest ustawiane we wstępnie zdefiniowanej pozycji (oznaczenia i dwa styki elektroniczne na podłodze pomagają w wyrównaniu)
 2. Trawers załadunkowy ustawia pustą paletę na podeście magazynowym
 3. Następuje odkładanie materiału
 4. Belka ładunkowa powraca do swojego górnego położenia. W tym samym czasie stos blach jest umieszczany na palecie i można go teraz przechowywać bez uszkodzeń

ZALETY SYSTEMU

 • Może być ustawiany manualnie
 • Tylko dla Tower Eco lub Mono
 • Dostępne dla wszystkich możliwych rozmiarów

SYSTEM PALETOWY STOPA

Standardowy system transportowy dla blach i detali

Palety systemowe do systemów magazynowania blach są dostępne w predefiniowanych rozmiarach dla wszystkich standardowych formatów blach  (w zależności od rzeczywistych wymagań) dla 3 lub 5 ton efektywnej ładowności. Rolki nośne zamontowane z przodu są samonośne i zapewniają operatorowi łatwą obsługę. Dodatkowo zminimalizowane jest zużycie palet systemowych w codziennym użytkowaniu.

Poszczególne palety systemowe mają różne konstrukcje, aby pasowały do różnych typów systemów magazynowania.

W przypadku palet systemowych do UNIVERSAL zamiast bocznych rolek nośnych stosowanych do palet systemu STOPA COMPACT stosowane są wsporniki wsporcze. W przypadku palet systemowych do TOWER Eco zamiast tego stosuje się prowadnice.

Palety systemu STOPA są kompatybilne ze wszystkimi standardowymi stacjami STOPA. Opcjonalnie paleta systemowa może być wyposażona w ograniczniki palety, które ułatwiają załadunek palety, a także zapobiegają jej ślizganiu.

W połączeniu z różnymi różnymi płytami podłogowymi możliwe jest również przechowywanie drobnych części i skrzynek kratowych lub palet EUR na paletach systemowych.

ZALETY SYSTEMU

 • Dostępne dla wszystkich formatów blach
 • Możliwość rozbudowy
 • Nośność: 3.000 kg lub 5.000 kg