ACF – formowanie narożników z blachy

ACF to światowy lider w produkcji maszyn do formowania na zimno naroży pokryw, bez konieczności spawania lub szlifowania. Tą nowoczesną technologię formowania na zimno, niezależną od wielkości elementów przeznaczonych do formowania, stosuje się w różnoraki sposób na całym świecie.

Przykładowe realizacje to: produkcja drzwiczek szafek rozdzielczych, znaków drogowych, szyldów i drogowskazów, paneli, najróżniejszych pokryw, drzwiczek kontrolnych do pieców, elementów wzornictwa kuchennego, miseczek odciekowych do klimatyzatorów, pokryw urządzeń grzewczych, elementów ścian, dennic kotłów, płyt stolików kempingowych i innych płaskich elementów z blachy stalowej, blachy kwasoodpornej INOX oraz blachy aluminiowej.

ACF CORNERFORMER Multiflex

Elastyczne maszyny ACF CORNERFORMER Multiflex dostępne są do wszystkich zastosowań:

  • do promieni naroży od 2 mm do 100 mm oraz różnych kątów narożników od 60° do 150°,
  • formowalnych grubości materiału do maks. 5 mm grubości blachy (w zależności od wielkości maszyny),
  • możliwa integracja z robotem.

Czas cyklu jednego naroża formowanego na zimno wynosi w przypadku drzwiczek szafki rozdzielczej jedynie 9 sekund – wyrób gotowy jest do lakierowania. W przypadku specjalnych wersji maszyny czas ulega skróceniu nawet do 5 sekund. Główne zalety tych maszyn to wysoka i stała jakość formowanych naroży przy znacznie obniżonych kosztach produkcji i niewielkim zapotrzebowaniu na personel.