Smart Bending

Oprogramowanie SafanDarley 3D odpowiada za pełne i wiarygodne zarządzanie procesem. Program symuluje i kontroluje proces gięcia od projektu, aż powykonanie prototypu. Ogranicza to czas, postoju maszyny i maksymalizuje produktywność.

Cały proces realizowany jest w 3 prostych krokach. Szybka i płynna praca to standard SafanDarley. Oprogramowanie offline proponuje wiele możliwości projektowania 3D i importu oraz poprawnego wykonania rysunków 3D. Jeżeli pracownik obsługujący program jest jednocześnie operatorem  może wygenerować kod NC natychmiast. Program wybierze niezbędne narzędzia i zoptymalizuje ustawienia maszyny. Można również przenieść program  na inną prasę krawędziową, ponownie wygenerować kod NC i sprawdzić możliwość wystąpienia kolizji.

Podsumowanie

Autopol pozwala na usprawnienie procesów produkcyjnych, również w połączeniu z innymi systemami CAD i CAM.

01 Importowanie i rozginanie

Oprogramowanie automatycznie wygeneruje prawidłowe rozmiary, optymalną kolejność gięcia, pozycje palców zderzaka i rozstaw sekcyjny narzędzi, tak by manipulacje detalem były jak najmniejsze na zaimportowanym modelu 3-D. Dodatkowo mamy możliwość wykonania symulacji w trybie ręcznym.

02. Symulacja gięcia

Kompletna symulacja 3D procesu gięcia pozwala na sprawdzenie każdego kroku gięcia. Utworzony program CNC będzie już posiadał wszystkie dane pozycji wygenerowane przez oprogramowanie.

03.Produkcja

Pobierz dane przesłane na maszynęProgram NC i wizualizacja gięcia pojawią się na dolnym ekranie. Pozostałe dane, jak rysunki techniczne, filmy, notatki, itp. pojawią się na górnym ekranie (opcja).